Jakie produkty dla początkujących?

Jakie produkty dla początkujących?

Zdecydowałaś, że chcesz zacząć przedłużać rzęsy? Być może nawet zrobiłaś kurs, ale co teraz? Co trzeba kupić, aby zacząć z przedłużaniem rzęs i nieczego Ci nie brakowało?

Zanim zaczniesz z profesjonalnym przedłużaniem rzęs, na pewno konieczne będzie ćwiczenie umiejętności. Jednak nie zawsze do dyspozycji jest wystarczająco chętnych przyjaciół lub członków rodziny, którzy pozwolą na sobie eksperymentować. Szczególnie na początku, zanim nabierzesz niezbędnego drygu, aplikacja przedłużanych rzęs może być dość niewygodna. Na przykład, możesz oprzeć swoje palce zbyt mocno na czole modelu, nałożyć rzęsy zbyt blisko powieki, lub aplikacja może trwać zbyt długo. Dlatego można zakupić głowę treningową, która cierpliwie zniesie ten etap szkolenia i będzie do dyspozycji zawsze i wszędzie. Rzęsy mogą być następnie aplikowane bezpośrednio na powieki tej głowy lub można kupić rzęsy na potrzeby treningowe, które symulują rzeczywiste rzęsy klienta.

głowa treningowa rzęsy do zastosowań treningowych uchwyt na model głowy


Przy przedłużaniu rzęs niezbędne są oczywiście sztuczne rzęsy. Na początek lepiej jest używać pakietów sztucznych rzęs o różnych długościach, niż kupować pojedyncze długości. To dobry pomysł, aby spróbować pracy nie tylko z rzęsami o różnej długości, ale także grubości, skręcie i materiale. Wraz z praktyką nauczysz się, jak z którymi rzęsami pracować i które z nich polecać swoim klientkom.

sztuczne rzęsy MINK sztuczne rzęsy SILK sztuczne rzęsy Cashmere


Sztuczne rzęsy przyklejane są do rzęs naturalnych za pomocą specjalnych klejów. Kleje o dłuższym czasie schnięcia przeznaczone są dla osób początkujących, aby miały one więcej czasu na zanurzenie sztucznej rzęsy w kropli kleju, nałożenie jej na rzęsę naturalną i wyrównanie sztucznej rzęsy do pożądanego kształtu.

Nie obejdziesz się bez dobrej jakości pęsety do przedłużania rzęs. Przy aplikacji stosuje się dwie pęsety, prostą i zakrzywioną. Pęseta prosta trzymana jest w lewej ręce i służy do oddzielenia jednej naturalnej rzęsy od pozostałych. Sztuczne rzęsy nakłada się za pomocą zakrzywionej pęsety trzymanej w prawej ręce. Mniej zakrzywionej pęsety używa się raczej do klasycznego przedłużania rzęs metodą rzęsa do rzęsy (1:1), bardziej zakrzywionej do technik objętościowych (aplikacja kilku sztucznych rzęs na jednej naturalnej rzęsie). Pęseta musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów z ostrą i mocno trzymającą i domykającą się końcówką. Pęseta nie może jednak łamać, zginać lub w inny sposób uszkadzać sztucznych rzęs. Końcówka jest bardzo podatna na uszkodzenia i jeśli upuścisz pęsetę, zazwyczaj nie nadaje się już do użytku. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie zapasowego zestawu pęset.


pęseta typu B pęseta typu C


Przed właściwą aplikacją, naturalne rzęsy muszą być odpowiednio przygotowane. W tym celu stosuje się primer, który dokładnie odtłuszcza i oczyszcza rzęsy z wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli którejś rzęsy nie nałożysz dobrze lub po prostu chcesz uczysz się na rzęsach treningowych, zaaplikowane rzęsy możesz usunąć za pomocą zmywacza. W ten sposób niezawodnie poluzujesz połączenia między rzęsami, nie uszkadzając ich.

primer remover


Podczas przedłużania rzęs na modelkach, należy również pomyśleć o bezpiecznym oddzieleniu dolnych rzęs od górnych. W tym celu stosuje się specjalne hipoalergiczne taśmy i płatki, którymi pokrywa się dolne rzęsy, aby się nie sklejały.


podkładki żelowe Silver Edition hipoalergiczna taśma papierowa hipoalergiczna taśma silikonowa


Nie zapomnij o ciągłym sprawdzaniu swojej pracy poprzez przeczesywanie szczoteczką do rzęs. W ten sposób możesz sprawdzić, czy wszystkie rzęsy są prawidłowo nałożone i czy efekt końcowy jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Wszystkie podstawowe produkty i narzędzia dla początkujących można również kupić w praktycznych zestawach w promocyjnej cenie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

zestaw START zestaw START PREMIUM