Jak pielęgnować brwi?

Jak pielęgnować brwi?


Kształt brwi wpływa na wygląd całej twarzy. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można odciągnąć uwagę od drobnych mankamentów, takich jak opadające powieki, zbyt blisko lub zbyt daleko osadzone oczy, a nawet drobne zmarszczki. Istnieje wiele dostępnych możliwości, więc każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią metodę pielęgnacji.


Depilacja niepożądanych włosków

Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu całych brwi jest oczywiście wyrwanie włosków. Chociaż definicja idealnej brwi zmienia się zgodnie z najnowszymi trendami, najlepiej oprzeć ją na naturalnym kształcie swoich brwi i ogólnym wyglądzie twarzy.

Jeśli już zdecydowałaś, które włoski nie pasują do Twojego idealnego kształtu brwi, łatwo się ich pozbyć. Możesz wyrwać je pęsetą do brwi, która nie powinna być zbyt ostra, by nie doszło do zranienia, ale też nie za tępa, by wyrwać nawet najdrobniejsze włoski. Inną opcją jest użycie specjalnej nici do brwi. Zbędne włoski można jednak również szybko usunąć za pomocą wosków do depilacji lub past cukrowych.


Pęseta do brwi Linijka do brwi Ołówek do brwi

Tinting

Lubisz kształt swoich brwi, ale są one nieco mniej wyraziste niż byś chciała? Nie ma nic prostszego niż farbowanie brwi. Kiedyś mówiło się, że brwi powinny być o jeden odcień ciemniejsze niż kolor włosów, ale teraz nie ma reguły i warto eksperymentować. Możesz więc wybierać nie tylko spośród klasycznych kolorów, takich jak brąz czy czerń, ale także odważnych kolorów neonowych i nie tylko.

Podczas farbowania należy zwracać uwagę na czas kontaktu barwnika ze skórą. Im dłużej się go pozostawia, tym kolor ciemniejszy i bardziej nasycony, a ponadto dochodzi do wyraźniejszego zabarwienia skóry. Farby do brwi mogą być często używane również do farbowania rzęs. Pamiętaj, że zwykle trzeba mieszać kolory z utleniaczem, który najczęściej nie jest dołączony do opakowania. Zafarbowane brwi pozwolą Ci zaoszczędzić czas i podkreślą Twój wygląd nawet do 6 tygodni.

Farba do rzęs i brwi
Naturalna brązowa
Utleniacz
Utleniacz 3% płyn
Farba do rzęs i brwi
Czerwona

Laminowanie

Jednym z najnowszych i najbardziej popularnych trendów w pielęgnacji brwi jest laminowanie brwi. W tym procesie włoski są wyczesywane do góry za pomocą specjalnych produktów i utrwalane w tej pozycji nawet na kilka tygodni. Efekt ten może dodać objętości nawet skąpym i pozbawionym wyrazu brwiom i może obejmować etap koloryzacji w celu uzyskania jeszcze bardziej efektownego rezultatu.

Trwała do rzęs i brwi
MINI zestaw
Trwała do rzęs i brwi
LLL zestaw
Trwała do rzęs i brwi
Easy Kit

Microblading

Usunięcie niepożądanych włosków jest proste, ale co zrobić w odwrotnej sytuacji, gdy brakuje niektórych włosków? Idealnym rozwiązaniem jest microblading. W przypadku microbladingu, specjalista tatuuje małe włoski brwi w miejscu, gdzie ich brakuje. Po zagojeniu się skóry efekt wygląda bardzo naturalnie i utrzymuje się do kilku lat. Zabieg nie jest bolesny, a rezultat jest naprawdę warty zachodu.

Pióro do microbladingu Marker chirurgiczny na skóre Pióro do microbladingu

Przedłużanie

Brakuje Ci w brwiach tylko kilku włosków? A może masz lukę, na przykład z powodu blizny? Rozwiązaniem może być przedłużanie brwi. Przedłużanie brwi jest podobne do przedłużania rzęs. Sztuczne włoski są nakładane na naturalne włoski za pomocą specjalnego przezroczystego kleju. Tutaj konieczne jest dobranie odpowiedniego koloru sztucznych włosków, tak aby były one nie do odróżnienia od naturalnych. Jeśli brwi wymagają ponownego farbowania, należy to zrobić przed przedłużeniem. Aplikacja utrzymuje się do kilku tygodni.

Sztuczne brwi
Jasnobrązowe
Sztuczne brwi
Brązowe
Sztuczne brwi
Czarnobrązowe