Jak zacząć przygodę z objętościowym przedłużaniem rzęs?


Jak zacząć przygodę z objętościowym przedłużaniem rzęs?

Jeśli od jakiegoś czasu przedłużasz rzęsy, to zapewne spotkałaś się z określeniem volume lashes, Hollywood volume, russian volume czy 3D lashes. Za tymi terminami kryje się przedłużanie i zagęszczanie rzęs za pomocą techniki, w której kilka sztucznych rzęs jest przyklejanych do jednej naturalnej rzęsy. Za pomocą tej techniki można stworzyć zarówno bardzo subtelny, tajemniczy look, jak i odważny a nawet ekstrawagancki. Wszystko zależy od gustu kobiety noszącej przedłużone rzęsy.

 

Gotowe wachlarzyki

Najprostszym sposobem na zagęszczenie rzęs jest zastosowanie gotowych wachlarzyków, które przykleja się tak samo jak przy klasycznym przedłużeniu 1:1. Smart Lashes oferuje duży wybór tych wachlarzyków w różnych długościach i skrętach, co pozwala na dowolne kształtowanie oprawy oczu klientki. Ten wariant jest bardzo popularny wśród stylistów, którzy dopiero zaczynają przygodę z przedłużaniem objętościowym. Oznaczenie rzęs jest oparte na liczbie rzęs w każdym klastrze. Na przykład, jeśli mamy 3 sztuczne rzęsy w klastrze, są to rzęsy objętościowe 3D itd. Główną zaletą stosowania gotowych klastrów jest szybkość aplikacji.


Ultracienkie rzęsy volume

Bardziej doświadczeni styliści rzęs preferują samodzielne tworzenie tych wachlarzyków z ultracienkich rzęs, które są odpowiednie do przedłużania objętościowego. Zazwyczaj stosuje się sztuczne rzęsy o szerokości od 0,03 mm do 0,1 mm. Wybór odpowiedniej grubości rzęs powinien zależeć od jakości i stanu naturalnych rzęs, a także pożądanego efektu końcowego. Dzięki odpowiedniej aplikacji rzęs, oko może być zarówno podkreślone, jak i wymodelowane. Główną zaletą tworzenia własnych wachlarzyków jest czynnik ekonomiczny, gdzie z jednego pudełka można stworzyć kilkaset kępek. Można również wpływać na rozwarcie wachlarzyka i długość nasady co jest bardzo ważne przy kształtowaniu oka i tworzeniu nowoczesnego looku, takiego jak np. styl Kim K.

 

Zaopatrz się w wysokiej jakości narzędzia

Wybór dobrej jakości pęsety do objętościowego przedłużania rzęs jest kluczem do prawidłowej aplikacji. Zalecamy zawsze wcześniej wypróbować pęsetę, aby praca przy jej użyciu była przyjemna i komfortowa. W przypadku technik objętościowych zazwyczaj stosuje się bardziej zakrzywione pęsety, które mogą łatwo stworzyć wachlarz już na taśmie rzęs. Głównym kryterium przy wyborze jest szczelnie domykająca się końcówka, która precyzyjnie uchwyci nawet najdrobniejsze rzęsy.Przyklejanie wachlarzyków na próbę

Jeśli jeszcze nie masz odwagi nakładać rzęs modelkom, spróbuj tej techniki na próbę. Przede wszystkim chodzi o to, aby nauczyć się, jak zrobić równy regularny wachlarzyk, zanurzyć go w kleju i przymocować do podstawy tak, by się nie rozpadł. Do tych celów i trenowania aplikacji świetnie nadaje się gumowa głowa.