Przewodnik po rzęsach Smart Lashes


Przewodnik po rzęsach Smart Lashes

W ofercie Smart Lashes znajdziesz dużą ilość różnych rodzajów rzęs do przedłużania. Dla bardziej doświadczonych stylistek rzęs pewnie nie jest problemem dobranie dokładnie tych rzęs, których potrzebuje do swojej pracy, ale dla nowicjuszek wybór może być dużym problemem. Dlatego tutaj znajdziesz przejrzysty podział rzęs według podstawowych parametrów i poszczególnych rodzajów.

Długość rzęs

Długość rzęs podawana jest w milimetrach, a w naszej ofercie znajdziesz rzęsy o długości od 6 do 20 mm. Długość rzęs dobierana jest przez stylistkę rzęs wraz z klientką zgodnie z jej życzeniami, uzyskanym efektem i jakością naturalnych rzęs klientki. Przedłużone rzęsy nie mogą obciążać naturalnych rzęs, aby zapobiec ich przedwczesnemu wypadaniu. Rzęsy krótsze stosuje się zwykle w kąciku wewnętrznym, a dłuższe w kąciku zewnętrznym, ale zależy to od wybranego efektu. Krótsze rzęsy są używane w celu uzyskania bardziej naturalnego efektu, dłuższe rzęsy są zwykle używane dla bardziej wyrazistego efektu.


Grubość rzęs

W naszej ofercie znajdziesz rzęsy o grubości od 0,05 do 0,25 mm. Podobnie jak w przypadku długości rzęs, również grubość dobierana jest w zależności od kilku czynników. Zależy to od życzeń klientki, jak wyraźny powinien być efekt końcowy, jak wysokiej jakości klientka ma naturalne rzęsy, a także od zastosowanej metody przedłużania. Cieńsze rzęsy są używane dla bardziej naturalnego efektu, grubsze rzęsy dla mocniejszego efektu. W przypadku przedłużania rzęs metodą klasyczną (jedna sztuczna rzęsa na jedną rzęsę naturalną) stosuje się grubsze rzęsy. Przy wydłużaniu metodami objętościowymi (nakładanie kilku sztucznych rzęs na jedną naturalną rzęsę) stosuje się cieńsze rzęsy lub kilka rzęs nakłada się już w bezpośrednio przygotowanych kępkach. W metodach objętościowych szczególny nacisk należy położyć na to, aby nie obciążać naturalnych rzęs. Nawet przy pomocy metod objętościowych dzięki odpowiednim doborze cienkich rzęs, można osiągnąć naturalny rezultat.

Podkręcenie / podwinięcie rzęs

Stopień podkręcenia jest oznaczony literami, gdzie na przykład B oznacza rzęsy prawie proste, a D rzęsy mocno podkręcone. Istnieją również inne rodzaje rzęs, takie jak L lashes, gdzie początek rzęs jest prosty, a druga część rzęsy podkręcona. Najczęściej stosuje się podkręcenie typu C i D. Poszczególne rodzaje skrętów można dowolnie łączyć według pożądanego efektu.Rodzaje rzęs

Mink - matowe rzęsy idealne w celu uzyskania naturalnego efektu przedłużania rzęs.

Silk - rzęsy o jedwabistym połysku odpowiednie dla bardziej wyrazistego efektu.

Nano - rzęsy o unikalnych mikroporach. Dzięki mikroporom są lżejsze od innych rodzajów rzęs i umożliwiają lepszą przyczepność kleju do rzęs, a tym samym dłuższą trwałość przedłużonych rzęs.

Cashmere - rzęsy o wyjątkowym kształcie. Ich przekrój jest płaski, dzięki czemu są lżejsze i lepiej przylegają do naturalnych rzęs. Dzięki temu przedłużone rzęsy utrzymują się dłużej.

XD Light - rzęsy w już przygotowanych kępkach, specjalnie zaprojektowane do objętościowego przedłużania rzęs. Wystarczy wybrać kępki o żądanej ilości rzęs i tak samo jak inne rodzaje rzęs, nałożyć je na rzęsy naturalne.

Easy Fan - rzęsy specjalnie zaprojektowane do przedłużania objętości rzęs. Dzięki ich unikalnemu umieszczeniu na taśmie w dwóch rzędach, wystarczy chwycić je pęsetą, aby uzyskać odpowiednią ilość rzęs.

Rzęsy specjalne - rzęsy stworzone na specjalne okazje. Można do nich zaliczyć rzęsy kolorowe, cieniowane lub z dżetami czy brokatem. Rzęsy te zwykle nie są używane do codziennego noszenia i nie są nakładane na wszystkie naturalne rzęsy. Można je nakładać np. tylko na kilka rzęs w celu podkreślenia efektu lub używać na specjalne okazje, takie jak bal, halloween, sesja zdjęciowa itp.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych rodzajach rzęs, obserwuj nasze sieci społecznościowe, blog lub subskrybuj nasze wiadomości. Możesz również zapisać się na jeden z naszych kursów, gdzie nasi profesjonalni szkoleniowcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.