Przewodnik po rzęsach Smart Lashes

Asortyment sztucznych rzęs, przedstawionych marką Smart Lashes jest naprawdę ogromny. Doświadczony specjalista bez problemu dobiera rzęsy odpowiedniego gięcia, grubości, długości i jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Jednak dla początkujących rozwiązanie tego zadania może okazać się bardzo problematyczne. Jak zorientować się w takiej ilości profesjonalnego materiału i nie popełnić błędów?

Na początek należy zrozumieć, jakie są rodzaje zwykłych pojedynczych rzęs. Pojedyncze rzęsy są różnej długości, grubości, wygięcia, a także mają różne właściwości materiału, z którego są wykonane.

Długość rzęs

Sztuczne rzęsy przedstawione są w długościach od 6 do 20 mm. Prawidłowa długość sztucznej rzęsy dobiera się z uwzględnieniem długości, grubości i gęstości naturalnych rzęs klientki, a także osiągnięcia pożądanego efektu.  Dla przykładu rozważmy klasyczne naturalne przedłużanie. W takim przypadku długość sztucznych rzęs jest maksymalnie przybliżona do naturalnych. W wewnętrznych kącikach oczu długość rzęs zaczyna się od 6-7 mm i do zewnętrznego kącika zwiększa się i osiąga 12-14 mm. Dla uzyskania bardziej wyrazistego efektu są dłuższe rzęsy.

Grubość rzęs

W sklepie internetowym Smart Lashes znajdziesz rzęsy o grubości 0,05 mm, 0,07 mm 0,10 mm 0,12 mm, 0,15 mm, 0,18 mm, 0,20 mm i 0,25 mm. Tak samo, jak i długość, grubość sztucznych rzęs dobierana indywidualnie. Przy klasycznym przedłużaniu są wykorzystywane rzęsy 0,10 – 0,20 mm. Bardziej wyrazistego efektu dobrze zafarbowanych rzęs można osiągnąć przy użyciu maksymalnej grubości - 0,25 mm. Dla techniki 3D – „efekt hollywoodzki”, na jedną rzęsę mocowane są dwie i więcej rzęs sztucznych. Podczas pracy w tej technice należy używać rzęsy o grubości 0,05 mm, 0,07 lub 0,10 mm.


Wygięcie rzęs

Rzęsy mogą mieć kilka rodzajów gięcia. Maksymalnie proste rzęsy są oznaczone literą J. Podczas tworzenia naturalnego efektu specjalista wybiera wygięcie sztucznej rzęsy maksymalnie identyczne z naturalnym wygięciem klienta. Rodzaj gięcia J spotyka się dość rzadko, w związku z czym cieszy się najmniejszą popularnością.

Rzęsy z bardziej wyraźnym wygięciem oznaczone literami B i C. Rzęsy z takim gięciem występują najczęściej, są idealne dla większości klientek i wyglądają tak samo korzystne, jak przy klasycznym przedłużaniu.

Najbardziej zakręcone rzęsy są oznaczone literą D. Takie wygięcie jest nie dla wszystkich, ale przy wyjątkowej strukturze wieku pomoże osiągnąć niesamowity efekt „lalek”!

 

Materiał, z którego wykonane są rzęsy syntetyczne

Należy zauważyć, że duża część rzęs do przedłużania wykonana jest z materiałów syntetycznych. Naturalny włos może powodować alergię, z tego powodu materiały organiczne są używane tylko w niektórych przypadkach. Nazwy rzęs – silk/jedwab, mink/norka, kaszmir, NANO – symboliczne nazwy rzęs, a charakteryzują ich właściwości, które one mają (matowe, błyszczące, maksymalnie lekkie itp.). Więc przy wyborze rzęs do pracy należy zwracać szczególną uwagę na ich charakterystykę.

 

Rzęsy norka (mink) – idealne do stworzenia najbardziej naturalnego efektu. Swoją elastycznością takie rzęsy są najbardziej zbliżone do naturalnych ludzkich rzęs. Oprócz tego rzęsy mają nasycony czarny kolor z matowym efektem.

Rzęsy jedwabne (silk) – pozwalają stworzyć wyraziste, trójwymiarowe efekty przy tym nie obciążają naturalnych rzęs klienta. Ich główną zaletą jest delikatny połysk, który tworzy niesamowity atrakcyjny wygląd i wizualnie zwiększają objętość rzęs.

NANO rzęsy – unikalny produkt przedstawiony w ofercie Smart Lashes. Nano rzęsy zyskały niesamowitą popularność. Ich główną tajemnicą jest niepowtarzalny skład materiału – mikropory na powierzchni rzęs pozwalają znacznie zmniejszyć wagę sztucznych rzęs, dzięki czemu czas ich noszenia przedłuża się w kilka razy. Nano rzęsy o grubości 0,18 mm praktycznie nieodczuwalne w noszeniu, jednak wizualnie trudno odróżnialne od zwykłych rzęs o grubości 0,20 mm. Mikropory także przyczyniają się do lepszej przyczepności kleju z rzęsą naturalną. Przy prawidłowym procesie przedłużania takie rzęsy mogą wytrzymać więcej niż 8 tygodni.

100% naturalne rzęsy norki (Real siberian mink lashes) – rzęsy wykonane z norek syberyjskich. Z ich pomocą uda Ci się osiągnąć maksymalnie naturalny efekt. Takie rzęsy mogą również być malowane specjalnym tuszem.

Rzęsy z kaszmiru – wykonane są z miękkiego materiału i mają wyjątkowy plaski kształt korzenia. Dzięki tej innowacyjnej formie, rzęsy znacznie mocniej przylegają do naturalnych, w związku z czym wydłuża się okres ich noszenia.

Rzęsy objętościowekępki rzęs od 2D do 8D. Kępki są tworzone w przypadku łączenia kilku rzęs w kok do szybkiego tworzenia wyrazistej objętości.

Kolorowe rzęsy – są wykonane z barwionego polimeru i zazwyczaj mocowane w zewnętrzne kąciki oczu w połączeniu z klasycznymi czarnymi rzęsami, aby nadać rzęsom lekkiego odcienia. Do przedłużania kolorowych rzęs zaleca się przezroczysty klej Ultra Clear. Należy również wziąć pod uwagę, że w świetle dziennym rzęsy będą wyglądać bardziej wyraziście niż przy świetle sztucznym.

Ozdobne rzęsy Swarovski i rzęsy z kamykami – na jedną syntetyczną rzęsę mocowano jeden mały kryształ lub koralik. Ozdobne rzęsy zazwyczaj są używane do okazji uroczystej. Więcej informacji o dekoracyjnym przedłużaniu rzęs można uzyskać na szkoleniu Smart Lashes dla doświadczonych specjalistów.