Instrukcja użycia klejów do rzęs

Firma Smart Lashes oferuje szeroki asortyment klejów do rzęs, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających specjalistów przedłużania rzęs. Z tego powodu wybór odpowiedniego kleju czasem może stać się trudnym zadaniem. Na jakie szczegóły warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze produktu, który jest odpowiedni dla ciebie!

Jednym z głównych czynników jest czas zaschnięcia kleju w sekundach (od 1 do 6) i czas, w ciągu którego klej może zagęścić się i utrzymać sztuczną rzęsę na naturalnej w pozycji, w której jej zafiksował specjalista. Początkujący zazwyczaj pracują powoli, w takim przypadku warto używać kleje z terminem schnięcia 3-4 sekundy. Doświadczeni specjalisty wolą pracować szybko, więc idealnymi dla nich będą kleje z terminem schnięcia 1-2 sekundy.

Drugim nie mniej ważnym czynnikiem jest okres noszenia sztucznych rzęs, który w dużej mierze zależy od kleju i waha się między 2-9 tygodni. Istnieje bezpośrednia zależność między szybkością wysuszenia kleju i okresem noszenia sztucznych rzęs. Jest to związane z elementami chemicznymi w składzie kleju. Istnieje zasada – im szybciej klej wysycha, tym większa jego odporność, a także zręczność specjalisty w fiksowaniu sztucznej rzęsy.

Trzecim czynnikiem jest uczulenie na klej. W ofercie Smart Lashes są kleje posiadające minimalny poziom oparów i odpowiadające klientkom z wrażliwymi oczami. Hipoalergicznym lub klejem bez oparów jest klej Safety Glue.

Innym bardzo ważnym czynnikiem jest kolor kleju. W niektórych sytuacjach (na przykład, aplikacja ozdobnych kolorowych rzęs, przedłużanie brwi lub dolnych rzęs) klej w kolorze czarnym jest niepotrzebny, do tego on zrobi rzęsy wizualnie grubszymi, specjalnie dla takich sytuacji został stworzony klej przezroczystego koloru, za pomocą którego uda ci się osiągnąć pożądanego rezultatu.

Nazwa kleju

Klej

Popularność

 

Czas schnięcia (sekundy)

Czas noszenia sztucznych rzęs

Inne cechy

 

Ultra Super Glue

 

 

*****

 

 

1-2

 

 

5-7

 

 

Dla profesjonalistów

 

Premium Glue

 

 

*****

 

 

1

 

 

6-8

 

 

Dla doświadczonych

 

Ultra Bonding Glue

 

 

****

 

 

3-5

 

 

3-4

 

 

Dla początkujących

 

Sensitive Glue

 

 

****

 

 

2-3

 

 

4-5

 

 

 

Dla wrażliwych oczu

 

 

Ultimate Bond

 

 

***

 

 

1

 

 

8-9

 

 

Extra-mocny

 

Safety Glue

 

 

****

 

 

5-6

 

 

2-3

 

Dla alergików

 

Clear Glue

 

 

****

 

 

2-3

 

 

4-5

 

 

Przezroczysty

Clear Bond

 

 

*****

 

 

2-3

 

 

2

 

 

Do brwi