HISTORIA PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Od dawna przedstawicielki płci pięknej są w ciągłym poszukiwaniu nowych środków, które mogą podkreślić ich piękno. Jednak wiele zależy od pozycji społecznej i statusu. Siła spojrzenia już od dawna jest znana, więc kobiety zaczęły szukać różnych sposobów jak zrobić go bardziej atrakcyjnym. Uwagę poświęcono nie tylko rzęsom, ale i powiekom, na które było nanoszono różne kolory, uzyskane z naturalnych składników. Na rzęsy kolory było nanoszono różnymi minerałami, ziołami i olejkami naturalnymi. Ozdoby było przymocowane na rzęsy za pomocą naturalnego wosku. Po pewnym czasie powstał pomysł przedłużania rzęs. Pierwsze "przedłużania" przeprowadzono z użyciem wosku, miękkiej wełny lub fragmentów włosów. Przykładem jest legendarna królowa Kleopatra, która była znana swoją miłością do różnych urządzeń kosmetycznych, makijażu oczu, malowaniem rzęs i brwi.

Uważano, że proces przedłużania rzęs powstał na początku 20 wieku, kiedy legendarny wizażysta Max Factor był już powszechnie znany. Ten człowiek stał się pierwszym wizażystą gwiazd Hollywood. W 1927 roku Max Factor stworzył sztuczne rzęsy, ten moment był bardzo ważny w historii przemysłu kosmetycznego. Pierwszą kobietą, która spróbowała na sobie nowość była aktorka Phyllis Haver, grająca rolę Roxie w słynnym musicalu "Chicago". Widzowie byli zachwyceni wyglądem głównej bohaterki nad którym pracował sam Max Factor. Bez wątpienia ten człowiek stał się legendą w świecie kosmetologii, i po dzień dzisiejszy kosmetyki noszące jego nazwisko są jednymi z najbardziej popularnych na świecie.

Innym, nie mniej ważnym etapem w rozwoju przedłużania rzęs stały się lata 50-te, kiedy sztuczne rzęsy stały się dostępne nie tylko bogatym kobietom, ale i zwykłym ludziom. Proces tworzenia I materiału także miały znaczące zmiany, wyrównawszy cenę i jakość.

Dziś sztuczne rzęsy są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Ich nakładanie jest możliwe nie tylko w specjalistycznych salonach kosmetycznych, ale i w domu. Piękne rzęsy, tak samo jak manicure, makijaż i kolor włosów stały się codziennym atrybutem nowoczesnej kobiety. Wizażyści 21 wieku wymyślili nowe technologie produkcji rzęs, dziś odróżnić sztuczne rzęsy od naturalnych czasami jest po prostu niemożliwe. Rzęsy były mocowane na cienkiej taśmie, która za pomocą kleju była przyłączona do linii wzrostu rzęs.

Na początku 20 wieku japońscy naukowcy wymyślają sposób produkcji pojedynczych rzęs, dla jednej naturalnej – jedna sztuczna. Jednak takie rzęsy nadal są dalekie od ideału, ich grubość była znacznie większa niż grubość rzęsy naturalnej. Proces produkcji takich rzęs okazał się o wiele trudniejszym, niż wydawało się wcześniej, jednak na takie rzęsy powstał ogromny popyt, co dało możliwość kontynuowania badań. Pierwszym specjalistą, który odważył się na przedłużanie rzęs stał Shu Uemura, znany japoński wizażysta, modelem dla przedłużania stał nikt inny jak piosenkarka Madonna! To były rzęsy z norek.

Dziś japońska technologia jest bardzo popularna na całym świecie. Z reklam często można usłyszeć o użyciu naturalnej wełny norek lub sobole. Jednak, z rzadkimi wyjątkami (rzęsy z norek naprawdę istnieją) takie rzęsy mogą powodować reakcję alergiczną. Sztuczne rzęsy wykonane są z materiałów syntetycznych, są poddawane licznym badaniom i obowiązkowej certyfikacji.

Przedłużanie rzęs

Dziś nie musisz już martwić się z powodu krótkich i cienkich rzęs. Wspaniałe rzęsy można dostać w każdym salonie lub lash-studio. Trójwymiarowe techniki przedłużania znajdują się na szczycie popularności.

Taka metoda przedłużania rzęs polega na mocowaniu na jednej naturalnej rzęsie wiązka składającego się z 3-8 sztucznych rzęs za pomocą specjalnego ultra-mocnego kleju. Wynik takiego przedłużania – duże i puszyste rzęsy. Producenci kleju nie zapomnieli również o klientach, którzy mają alergię i przygotowali specjalnie dla nich oddzielną linię kleju, dowiedzieć się więcej o której można w specjalnym dziale sklepu internetowego Smart Lashes.

Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednią długość i grubość sztucznych rzęs. Podczas przedłużania używane są rzęsy różnej długości, od bardzo krótkich w wewnętrznych kącikach oczu, do długich w kącikach zewnętrznych. Po przedłużaniu rzęsy wytrzymają na oczach 3-4 tygodnie, po czym trzeba będzie przeprowadzić korektę i uzupełnienie. Długość noszenia rzęs zależy od właściwej pielęgnacji domowej.

Trend nie tracący aktualności już od kilku lat polega na dekorowaniu rzęs. W celu nadania oryginalnego wyglądu wykorzystywane są kryształy w różnych kolorach, kolorowe lub nawet błyszczące rzęsy.

Nie zapomnij o opiece nad rzęsami w domu. Przedłużone rzęsy należy regularnie czesać i oczyszczać od zanieczyszczeń. Nie należy stosować kosmetyki zawierające oleje, to może rozpuścić klej.