Na początek zalecamy przejść specjalny kurs przedłużania rzęs. Przed przystąpieniem bezpośrednio do przedłużania, należy dobrać odpowiednią długość i grubość sztucznych rzęs. Specjaliści dobrze wiedzą, aby utworzyć maksymalnie naturalny i piękny wygląd należy używać rzęsy o różnej długości. Zwiększaj długość rzęs w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Sztuczne rzęsy mają długość od 6 do 20 mm i grubość od 0,05 do 0,30 mm. Dzisiaj na rynku jest dostępna niesamowita ilość różnych urządzeń do profesjonalnego przedłużania rzęs.

Ten artykuł pomoże ci odpowiedzieć na pytanie "jakie sztuczne rzęsy są najbardziej odpowiednie dla ciebie". Sztuczne rzęsy wykonane są z włókien polimerowych. Ich kształt i wygięcie stworzone, aby spełniać oczekiwania różnych klientów. Technologia produkcji sztucznych rzęs pozwala zrobić je maksymalnie zbliżonymi do naturalnych.

Obecnie na rynku kosmetycznym dostępne są kilka wariantów opakowań sztucznych rzęs. Firma Smart Lashes oferuje  rzęsy w słoikach (jeden słoiczek w zależności od wagi i długości może zawierać do kilku tysięcy rzęs) lub rzęsy w pudełkach, zebrane na wstążce. Zaletą jest specjalna technika pakowania easy-off, która ułatwia oddzielenie rzęs z taśmy, podczas gdy do pracy z rzęsami w słoikach będzie ci potrzebna specjalna mata silikonowa.

Firma Smart Lashes zwraca szczególną uwagę na szerokość asortymentu, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni i bardziej wygodny dla siebie materiał. Obecnie w naszym sklepie internetowym można znaleźć rzęsy o długości od 6 do 20 mm. Najbardziej popularne są rzęsy o długości od 8 do 13 mm. Nie mniej popularne są pudełka zawierające MIX rzęs o różnej długości.

Kolejnym ważnym parametrem jest grubość rzęs. Najbardziej popularne do przedłużania są rzęsy o grubości 0,15 i 0,20 mm. W ofercie Smart Lashes prezentowane są również rzęsy o grubości 0,05-0,25 mm.

Ostatni parametr – wygięcie rzęs. W sklepie internetowym Smart Lashes oferowane są 5 rodzajów - B, C, D, J, L. Do tworzenia naturalnego efektu używane są rzęsy z wygięciem В, dla właścicielek okularów idealne są rzęsy z wygięciem J. Dla osiągnięcia efektu rzęs z tuszem są wykorzystywane rzęsy z wygięciem C, a efekt lalek uda się osiągnąć za pomocą maksymalnego wygięcia D.

Jeśli po przeczytaniu tej notatki masz jeszcze jakieś pytania, a pragnienie stać się profesjonalistą wzrosło, polecamy przejść jeden z kursów Smart Lashes. Kursy przeznaczone są jak dla początkujących, tak i dla doświadczonych. Jeśli jesteś już prawdziwym profesjonalistą i gotowy podzielić się swoją wiedzą z innymi, wybierz się na kurs Smart Trainer. Każdy z kursów może być indywidualnym.