Jak dbać o sztuczne rzęsy?

W pielęgnacji sztucznych rzęs istnieje kilka zasad – nie pocierać oczu i powiek, a jeżeli istnieje taka możliwość to nie spać na brzuchu z twarzą w poduszce. Należy ostrożnie oczyszczać oczy za pomocą płynów do oczu  albo wolno płynącej wody. Powinno się ostrożnie i delikatnie stosować mleczka oczyszczające i kremy do twarzy w okolicach aplikowanych rzęs.

Tusze do rzęs również należy używać z należytą ostrożnością, szczególnie, należy zwrócić uwagę, aby nie zawierały olei i tłuszczy, które mogłoby rozpuścić klej używany w przedłużaniu rzęs.

Poinformuj swoją kosmetyczkę, że masz przedłużone rzęsy, w przypadku, gdy nie wykonywała ona zabiegu. Jeżeli używasz szkła kontaktowe to nie zapomnij o tym uprzedzić przed zabiegiem przedłużania i zagęszczania rzęs.

Domowa pielęgnacja sztucznych rzęs

Po przeprowadzeniu zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs warto nie zapomnieć o domowej pielęgnacji Twoich rzęs. Dzięki sumiennemu przestrzeganiu zasad i pieczołowitej pielęgnacji można przedłużyć żywotność Twoich rzęs. Rzęsy, podobnie jak włosy i paznokcie rosną i wypadają. Żywotność jednej rzęsy wynosi 2-3 miesiące, z tego powodu powinno się przedłużane rzęsy regularnie uzupełniać.

W przeciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs nie zaleca się stosowania sauny ani centrum wellness. Zbyt duża wilgotność mogłaby spowodować uszkodzenie wiązań kleju. Konieczne jest unikanie jakiekolwiek kontaktu z olejem i tłuszczami. Nie doradzą się ich nadmiernie dotykać oraz malować rzęs, aby nie spowodować ich mechanicznego uszkodzenia.

Pielęgnacja po 24 godzinach powinna wyglądać w następujący sposób: nie doradza się stosowania tuszu do rzęs. Jeżeli istnieje potrzeba jeszcze bardziej podkreślić rzęsy zaleca się stosowanie specjalnego tuszu do przedłużonych rzęs. Sztuczne rzęsy należy regularnie przemywać letnią wodą, aby oczyścić je z zabrudzeń i tłuszczu, które mógłby spowodować uszkodzenie kleju. Po aplikacji sztucznych rzęs nie wolno wykonywać zabiegu trwałej na rzęsy ani ich barwić, mogłoby to uszkodzić zarówno sztuczne jak i naturalne rzęsy.

Po pierwszej aplikacji sztucznych rzęs Twoja kosmetyczna powinna poinformować Ciebie o zasadach pielęgnacji sztucznych rzęs. Firma Smart Lashes doradza swoimi kosmetyczką, aby po każdym zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs podarowały klientkom oryginalny zestaw higieniczny zawierający, szczoteczkę do rozczesywania rzęs oraz ulotkę z instrukcjami jak należy dbać o sztuczne rzęsy.

Sztucznym rzęsom nie trzeba poświęcać szczególnie dużo czasu. Wspomniane czynności zabiorą tylko kilka sekund dziennie. W przypadku podjęcia decyzji o zdjęciu sztucznych rzęs, nie należy tego robić na własną rękę, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia naturalnych rzęs. Zaleca się wizytę u kosmetyczki, która zdejmie rzęsy przy pomocy profesjonalnego removera.