Historia rzęs

Już w pradawnych czasach przedstawicielki piękniejszej płci starały się zrobić coś szczególnego, aby dodać piękna swojej urodzie a tym samym oczarować mężczyzn. Wszystko jednak zależało od, tego, w jakiej klasie społecznej się znajdowały. Głównym obiektem zainteresowania mężczyzn był wygląd kobiecych oczu. Z tego powodu niewiasty zaczęły różnymi sposobami ozdabiać swoje rzęsy, aby sprawić, żeby wyglądały jeszcze bardziej atrakcyjnie. Nie tylko rzęsy, ale również powieki malowały dostępnymibarwami najczęściej naturalnego pochodzenia. Dodatkowo rzęsy zdobiły przede wszystkim rożnego rodzaju minerałami, ziołami, olejami oraz innymi sposobami. Ozdoby na rzęsy przyklejały przy użyciu naturalnego wosku. Po pewnym czasie narodził się pomysł, aby przedłużać rzęsy za pomocą doklejania fragmentów włosów albo delikatnej sierści zwierząt. Najlepszym przykładem jest egipska królowa Kleopatra, która słynęła z mistrzowskiego wykorzystania przyborów kosmetycznych a także z zachwycającego makijażu oczu, farbowania włosów i rzęs.

Powszechnie uważa się, że proces przedłużania rzęs rozpoczął się na początku XX wieku, aby następnie w pełni się rozwinął za sprawą znanego na całym świecie, legendarnego wizażysty i twórcy słowa make-up Maxa Faktora.

Urodzony w Zduńskiej Woli jako Maksymilian Faktorowicz, wyemigrował do USA, gdzie stał się pierwszym wizażystą hollywoodzkich gwiazd. W roku 1927 Max Faktor stworzył sztuczne rzęsy, co było nieocenionym wkładem do rozwoju mody i przemysłu kosmetycznego. Zaprojektował je dla gwiazdy kina niemego, Phyllis Haver, która zagrała rolę Roxie Hart w słynnym musicalu „Chicago“. Sztuczne rzęsy  podkreśliły jej naturalną urodę i dodały spojrzeniu wyrazistości i seksapilu. Filmy w latach dwudziestych były nieme, więc aktorka energicznie trzepotała rzęsami, które natychmiastowo spodobały się widzom i wizażystom Hollywood.

Kolejnym krokiem milowym w rozwoju przedłużania rzęs były lata 50, kiedy sztuczne rzęsy stały się dostępne nie tylko dla bogatych i sławnych, ale także dla zwykłych śmiertelników. Przede wszystkim była ulepszona technologia sztucznych rzęs, cena wyraźnie się obniżyła, jednak były one dalej używane jedynie przez aktorki i damy z wyższych sfer społecznych.

W dzisiejszych czasach już każdy może zakupić sztuczne rzęsy. Ich aplikacja jest możliwa nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w domu. Stały się one niezwykle popularne a i dla większości kobiet stały się tak niezbędne jak farbowanie włosów, pielęgnacja kosmetyczna czy manicure. Wizażyści w XXI wieku stworzyli rzęsy zupełnie nowej technologii, które wyglądają niemalże jak naturalne. Ten rodzaj rzęs na początku swojego rozwoju były tworzony całą kępką połączonych rzęs. Były one doklejane w całości specjalnym klejem.

Na początek XXI wieku przypada interesująca faza rozwoju technologii sztucznych rzęs. Japońscy naukowcy wytworzyli nową technologię przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 (jedna sztuczna rzęsą na jedną naturalną). Nie udało się jednak wyprodukować rzęsy, która wyglądałaby identycznie jak naturalna. Ma nienaturalne własności i strukturę – gęstość doczepianej rzęsy była większa niż naturalnej. Proces badania i rozwoju tego typu rzęs okazał się bardziej skomplikowany niż się spodziewano. Jednakże, wielkie zainteresowanie tym produktem wśród szerokich mas spowodował intensyfikację badań. Sądzi się, że pierwszym człowiekiem, który rozwiązał problemy przedłużania rzęs był japoński wizażysta i stylista Shu Uemura (2003 rok). Natomiast piosenkarka Madona była pierwszą gwiazdą, która zastosowała rzęsy z sierści norek.

Obecnie dominuje japońska technologia przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 a niektóre reklamy wskazują, że istnieje możliwość wykorzystania sierści norki, sobola itp. Nie jest to jednak możliwe, z powodu ryzyka wystąpienia alergii czy innych niepożądanych efektów. Sztuczne rzęsy są produkowane z syntetycznych włosów, które mają niemal identyczne własności jak rzęsy naturalne. Wszystkie materiały wykorzystywane do zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1 do 1 muszą przejść bardzo dokładną kontrolę jakości i otrzymać certyfikat, co daje absolutną gwarancję, że w żaden sposób nie uszkodzą naturalnych rzęs.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

W dzisiejszych czasach nie trzeba już zajmować się problemem krótkich i rzadkich rzęs. Zniewalająco długie i gęste rzęsy można uzyskać dzięki wizycie w salonie kosmetycznym. Na rynku pojawiła się rewelacyjna technologia przedłużania i zagęszczania rzęs 1 do 1 Smart Lashes. Odwiedź swoją osobistą kosmetyczkę i pozwól, aby Twoje spojrzenie zachwyciło i oczarowało każdego.

Metoda przedłużanie i zagęszczanie rzęs 1 do 1 przedstawia innowacyjny sposób na długie i gęste rzęsy. Sama aplikacja polega na przyklejeniu rzęsy sztucznej na rzęsę naturalną za pomocą ultra silnego profesjonalnego kleju do rzęs. Firmy kosmetyczne oferują dla wrażliwych klientów specjalne kleje, dzięki którym przedłużanie rzęs jest bezproblemowe również dla alergików.

Efekt zagęszczania rzęs doczekał się specjalnej technologii, gdzie sztuczne rzęsy przykleją się w dwóch rzędach. W tym sposobie przedłuża się każdą naturalną rzęsa za pomocą sztucznej rzęsy identycznej długości, gęstości i zakrzywienia. Rezultat aplikacji jest gwarantowany. Wasze rzęsy będą gęste i stworzą wrażenie extra objętości.

Sztuczne rzęsy trzeba przyklejać w odległości 0,5 mm od górnego brzegu powieki. Przedłużone tym sposobem rzęsy należy regularnie uzupełniać, co 3-4 tygodnie. Rzęsy rosną podobnie jak włosy. Szczególny nacisk warto położyć na domową pielęgnację sztucznych rzęs.

Przedłużone rzęsy można ozdobić różnymi dodatkami. Do najbardziej popularnych należą kolorowe rzęsy albo kępki rzęs. Wyjątkowo uroczo i uwodzicielsko wyglądają sztuczne rzęsy z dodatkiem cyrkonii i kamieni w różnych odcieniach. Z tak przedłużonymi i ozdobionymi rzęsami wzbudzisz zainteresowania w każdym towarzystwie.

Warto dbać o rzęsy również w domu. Zapewnijcie swoim rzęsom gęsty i młody wygląd. Na rynku są dostępne sera i krople na rewitalizację rzęs albo sięgnijcie po sprawdzone domowe sposoby, jakimi są na przykład migdałowy albo rycynowy olej.